- This event has passed.
GARBAGE PIN – PIESPRAUDE ATKRITUMU TVERTNE
May 6, 2011 - May 26, 2011
No 2011. gada 6. līdz 26. maijam
Mākslas galerijā PUTTI
Starptautiska-ceļojoša izstāde
GARBAGE PIN
Garbage Pin* (tulk. Piespraude – atkritumu tvertne) radusies no pilsētvidei raksturīgā mākslas koncepta, kas izmanto un jaunā veidā interpretē ikdienišķus priekšmetus, šajā gadījumā – atkritumu tvertni. Atkritumu tvertne, bezgalīgā skaitā izplatīta visās pasaules mājsaimniecībās. Dienu no dienas tā piedalās ikviena cilvēka dzīvē, un tajā atspoguļojas mūsu paātrināti pieaugošā patēriņa kultūra.
Parasti mēs izmetam ārā visu nevajadzīgo, ko uzskatām par lieku savā dzīvē. Piespraudi – atkritumu tvertni var izmantot gluži tāpat, kā parastu atkritumu maisiņu. To var padarīt arī par tādu kā relikviju noliktavu, kur noglabāt nelielas simboliskas atmiņas. Cēlmetāls sudrabs šeit satiekas ar lēto un sintētisko plastmasu, kas lielā mērā vainojams mūsu ekosistēmas iznīcināšanā. Divi nosacīti un subjektīvi jēdzieni – vērtīgais un nevērtīgais – tiek pretstatīti šajā piespraudē.
Projekts tika uzsākts 2008. gada janvārī, sadarbojoties ar 90 māksliniekiem. Ikviens no māksliniekiem saņēma Piespraudes – atkritumu tvertnes komplektu un priekšlikumu lietot rotu piecas dienas, šai laikā atlasot, izveidojot vai pārveidojot piecu plastmasas maisiņu saturu. Tā paša gada augustā mākslinieki nosūtīja atpakaļ savus pabeigtos darbus. Projekta idejas interpretācija bija katra mākslinieka paša rokās.
Tāpat kā glezna, skulptūra vai instalācija, rotaslieta pati par sevi ir vieta, bet bez tam, tā vienīgā spēj arī apdzīvot kustīgu objektu – ķermeni. Rotaslietu var uzskatīt par vietu, kur saskaras intīmā sfēra ar publisko, jo tās nēsātājs nāk no savas privātās telpas, lai izrādītu sevi un savu rotaslietu publiskajā telpā. To var prezentēt kā pazīšanās zīmi vai piederības simbolu noteiktai grupai vai sociālajam slānim.
Projekts ir materializējies instalācijā, kas ietver 440 elementus un no 2009. gada aprīļa apceļo pasauli izstādes veidā.
Izstādes kuratore Ana Cardim (Portugāle)
Izstādes „Garbage Pin” dalībnieki pārstāv dažādas profesijas:
Rotu dizains – Andrean Bloomard (Itālija), Adam Grinovich (ASV), Alessia Semeraro (Itālija), Alexandra Lisboa (Portugāle), Anna Fornari (Itālija), Carles Codina (Spānija), Carmen Amador (Spānija), Carolyn Mueller (Zviedrija), Cecilia Richard (Argentīna), Claude Schmitz (Luksemburga), Coco Dumnire (Singapūra), Cristina Filipe (Portugāle), Donald Friedlich (ASV), Christina T. Miller (ASV), Dulce Ferraz (Portugāle), Elizabeth Shypertt (ASV), Estela Sàez Vilanova (Spānija), Fabrizio Tridenti (Itālija), Giovanni Sicuro (Itālija), Isa Duarte Ribeiro (Portugāle), Isabel Worm (Portugāle), Judy McCaig (Apvienotā Karaliste), Karl Fritsch (Vācija), Katja Prins (Nīderlande), Liliana Alves (Portugāle), Lourdes Carmelo (Spānija), Maria Ana Ricon Peres (Portugāle), Mari Ishikava (Japāna), Maria Brossa (Spānija), Maria Rosa Franzin (Lībija), Nicolas Estrada (Kolumbija), Nicole Lehmann (Vācija), Paula Madeira Rodrigues (Portugāle), Peter Hoogeboom (Nīderlande), Peter Skubic (Serbija), Ramon Puig Cuyas (Spānija), Renato Bisso Mojko (Itālija), Rita Marchangelo (Itālija), Roberta Bernabei (Itālija), Ruudt Peters (Nīderlande), Silke Fleischer (Beļģija), Silvia Walz (Vācija), Susie Ganch (ASV), Ted Noten (Nīderlande), Teresa F. Faris (ASV), Teresa Milheiro (Portugāle), Tereza Seabra (Portugāle);
Grafiskais dizains – Chiara Zenzani (Itālija), Elisa Pellicani (Itālija);
Ilustrāciju māksla – Ana Yael (Argentīna), Ann Mechiels (Beļģija);
Video māksla – Antonia Alampi (Austrija), Dana Sperry (ASV), Edgar Medina (Portugāle), Francisca Benitez (Čīle);
Mūzikas un skaņu māksla – António Contador (Portugāle), Diego de Leon (Spānija), Jordi Mitjà (Spānija);
Tēlotājmāksla – Antonio Ortega (Spānija), Diego Bisso (Itālija), Doris Maninger (Austrija), João Louro (Portugāle), Carla Cruz (Portugāle), Maria Lobo (Portugāle), Raquel Gómez (Spānija), Tasei Watanabe (Japāna),Francisco Queirós (Portugāle), Macarena Rakos (Čīle), Maria Piedad Garcia (Čīle), Marlene Dias (Portugāle);
Performance – Joana Brabo (Spānija), Marcel lí Antúnez Roca (Spānija);
Mākslas vēsture un teorija – Rogério Nuno Costa (Portugāle), Verónica Metello (Portugāle), Virginia Macarulla (Spānija);
Frizieris un dīdžejs Antony Millard (Apvienotā Karaliste); bioloģijas un bioķīmijas profesors Hjūstonas Universitātē – Dan Graur (Rumānija); Metālmākslas un tehnoloģijas profesors Penn State Universitātē, Pennsilvānijā – James Thurman (ASV); Teātra direktora asistents Castaldi (Itālija), industriālais dizains – Òscar Doll (Spānija), apavu dizaineris Portugāles apavu zīmolam „Zilian” – Rui Fragoso (Portugāle), instalāciju māksliniece Inês Botelho (Portugāle) un rakstnieks Miguel Guillander (Portugāle).
Izstādes atklāšana:
tvnet.lv par izstādi “GARBAGE PIN” (links)
klimt02.net par izstādi “GARBAGE PIN” (links)
nra.lv par izstādi “GARBAGE PIN” (links)
diena.lv par izstādi “GARBAGE PIN” (links)
jauns.lv par izstādi “GARBAGE PIN” (links)