Par mums

[dopts id=”1″]

Mākslas galerija PUTTI darbojas Rīgā kopš 2000. gada. Galerija sākotnēji tika dibināta ar mērķi popularizēt latviešu rotu māksliniekus un viņu sniegumu, taču iegūstot lokālu un starptautisku atzinību, tā savu darbību paplašināja un galerijas autoru loku papildināja ar izciliem ārzemju rotu māksliniekiem, tādējādi veidojot unikālu kolekciju, kas pārstāv gan laikmetīgo, gan konceptuālo rotu virzienu.

Ikvienam no galerijā izstādītajiem māksliniekiem ir spilgti individuāls rokraksts  no pasaules tautu etnogrāfisko elementu efektīgas apspēles līdz Bauhausa skolas līniju tīrībai un askētismam, no atraktīvām postmodernisma kompozīcijām līdz brīvām dabas formu parafrāzēm. Galerijā izstādītās rotas ir unikāli roku darbi, kas darināti sudrabā un zeltā, ar dārgakmeņiem, pusdārgakmeņiem, mamuta ilkni, melnkoku utt. Mākslinieki strādā atšķirīgās  autortehnikās un ar tādām tehnoloģijām kā lējumi, emaljēšana, kodināšana, intālija, kameja un inkrustācija.

Galerija atrodas plašās, īpaši tās vajadzībām izbūvētās telpās arhitektoniski vēsturiskajā centrā Vecrīgā jūgendstila ēkā, kas celta 1907. gadā kā dzīvojamā māja ar veikalu pirmajā stāvā pēc arhitekta Paula Mandelštama (1872. – 1941) projekta.

Galerijā eksponētos darbus ir iespējams arī iegādāties.

Galerijas nosaukums PUTTI  (viensk.) radies no itāļu vārda  Putto (dsk.), kas tulkojumā nozīmē  rotaļīga eņģelīša figūra tēlotājā mākslā, lietots renesanses un baroka laikmeta gleznojumos un ciļņos.